W dniach 17-24 lipca zapraszamy Państwa do Galerii Chełm na wyjątkowe wydarzenie – wystawę „Trzy światy Playmobil”. Tydzień atrakcji dla dziewczynek i chłopców  w każdym wieku to interaktywne zajęcia, warsztaty i przygody w wiodących planach tematycznych Playmobil – Świecie  Piratów, Księżniczek i Rycerzy oraz współczesnym – City Life, a w dniach 23-24 lipca, od 11:00 do 19:00 także pokazy chemiczne w Laboratorium Czarnoksiężnika.

 

Atrakcje w Świecie Piratów

Główną atrakcję w tym świecie stanowić będzie Statek Piratów – majestatyczny okręt o wymiarach: 7m x 2m, w którym zwiedzający znajdą bocianie gniazdo, armatę, kompas, koło sterowo do robienia zdjęć oraz pokoik kapitański z mapami i skarbami. Będą też oryginalne pirackie zabawki, ogromne figury piratów oraz kącik plastyczny, w którym uczestnicy rysować będą prace konkursowe. Podczas trwania wystawy na profilu facebookowym Galerii Chełm zorganizowany zostanie bowiem konkurs, w którym dzieci na kartach pracy pobranych w pirackim zamku będą mogły narysować swój świat Playmobil. Prace będą publikowane w komentarzach pod postem konkursowym, a trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone zestawami zabawek Playmobil.

 

Atrakcje w Świecie rycerzy i księżniczek

W tym świcie także odwiedzić będzie można szczególne miejsce – gigantyczny zamek o wymiarach: 8m x 4m, wyposażony w dwie duże i dwie mniejsze wieże strażnicze, na których czuwają rycerze z armatami oraz smok. W zamku znajdować się będzie Mini Kino, w którym na wygodnych leżaczkach Playmobil, dzieci będą mogły obejrzeć odcinki serialu Playmobil, tematycznie związane ze światem rycerzy i księżniczek. W dniach 23-24.07 Mini Kino zostanie przeniesione w inną część pasażu, a w jego miejscu zostanie ustawione Laboratorium Czarnoksiężnika, w którym w godz. 11:00-19:00 będą odbywać się pokazy fizyczno-chemiczne. Podczas pokazów zostaną zaprezentowane doświadczenia z suchym lodem, eksperymenty z ciśnieniem atmosferycznym, wybuch piany itp.

Świat rycerzy i księżniczek to także średniowieczne dyby – miejsce, w którym dzieci mogą dać zapiąć się w dyby i zrobić pamiątkowe zdjęcie, gablota rycerska – stylizowana na zamkową wieże witryna z kompletnym zestawem rycerskim Playmobil oraz figurki rycerzy w rozmiarze XXL.

 

Atrakcje w świecie City Life

Główną atrakcją w tym świecie będzie wielki wóz strażacki o wymiarach 4m x 2m, w którym znajdują się duża drabina, figurka strażaka oraz komplet wszystkich zabawek z zestawów Playmobil o straży pożarnej. Zwiedzający będą też mieć do swojej dyspozycji tablicę szkolną  XXL , odwiedzą  wystawę skorupiaków gdzie będą mogły zobaczyć i zapoznać się z informacjami na temat najpopularniejszych żyjących na świecie skorupiaków (żółw, skorpion, krab, tarantule i patyczak).

Odwiedzające ten świat dzieci skorzystają z interaktywnych stanowisk do tworzenia na ekranie dotykowym swoich własnych rysunków, ścianki foto, gdzie zrobić będzie można zdjęcia w towarzystwie figur Playmobil, gabloty szkoła z pełnym zestawem Playmobil Szkoła oraz gabloty pomoc drogowa z kompletnym zestawem Playmobil Pomoc Drogowa.

 

 

Na wszystkich, którzy odwiedzą w tych dniach Galerię Chełm czekać będzie specjalne miejsce, w którym dzieci zmierzyć się z prostymi pytaniami z zakresu historii, a odpowiedzi udzielane będą na ekranie dotykowym oraz strefa swobodnej zabawy, gdzie znajdą się stoliki z wystawionymi zestawami Playmobil i gdzie dzieci będą mogły układać swoje budynki i bawić się do woli pełnymi zestawami zabawek.

Wstęp na imprezy jest wolny. Serdecznie zapraszamy i życzymy świetnej zabawy!

#JesteśmydlaWas

Pin It on Pinterest