W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz biorąc pod uwagę rozporządzenie dotyczące ograniczenia działalności centrów handlowych, Galeria Chełm stosując się do obowiązujących procedur i po konsultacji z najemcami umożliwiła otwarcie wyłącznie trzech sklepów, które dają możliwość zakupu produktów pierwszej potrzeby i jednego punktu usługowego. Uwzględniając pojawiające się w ostatnim czasie potrzeby i sugestie przyszłych klientów, w nowej Galerii od 26 marca można zrobić zakupy w supermarkecie sieci Lidl, sklepie wielobranżowym Dealz, drogerii Hebe oraz skorzystać z usług pralni. Galeria Chełm podjęła też decyzję o zorganizowaniu planowanych wydarzeń towarzyszących otwarciu w późniejszym terminie w chwili, kiedy obiekt będzie mógł rozpocząć działalność w pełnym wymiarze.

 

Otwarcie Galerii Chełm, pierwszego tego typu obiektu handlowego w mieście, było jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń przez mieszkańców. Centrum handlowe zostało zrealizowane z myślą o zapewnieniu mieszkańcom miasta komfortowego i nowoczesnego miejsca zakupów oraz wygodnego dostępu do oferty najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych marek. Od rozpoczęcia prac nad projektem inwestorom przyświecała też idea stworzenia miejsca, w którym chełmianie mogliby miło spędzić wolny czas w gronie rodziny i przyjaciół. Jeszcze na wiele miesięcy przed otwarciem Galeria została skomercjalizowana w 100 procentach. Wśród 55 punktów, w Galerii znalazły się marki, z których wiele było oczekiwanych przez klientów, m.in.: Lidl, Reserved, New Yorker, CCC, Deichmann, Dealz, Smyk, Douglas, Rossmann, Hebe, RTV Euro AGD, Martes Sport, Sizeer, Vistula, Bytom, W.Kruk, Apart, Sinsay, House, Cropp, Home&You, Big Star, Diverse, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Briju, Vision Express, Grycan czy restauracja Olimp.

 

Mimo iż wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zakończone zgodnie z harmonogramem, a Galeria gotowa jest na działalność w pełnym wymiarze, w związku z dynamicznie zmieniającą się i trudną sytuacją w naszym kraju związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz z wprowadzonym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia działalności centrów handlowych, zdecydowano o rezygnacji z otwarcia pełnego atrakcji rozrywkowych. Samo otwarcie centrum nie jest też kwestią pierwszorzędną. Jest po prostu odpowiedzią na liczne zapytania i potrzeby klientów w zupełnie innej rzeczywistości, z którą mierzymy się wszyscy każdego dnia – mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

 

26 marca centrum handlowe umożliwiło otwarcie tylko trzech sklepów. Swoje lokale dla klientów otworzyli: supermarket sieci Lidl, sklep wielobranżowy Dealz oraz drogeria Hebe. Jedynym działającym lokalem usługowym jest pralnia.

 

Zarówno właściciele obiektów handlowych, jak i najemcy muszą obecnie odnaleźć się w trudnej i zupełnie nowej sytuacji. Jest to jednak także moment, w którym istotne jest zapewnienie klientom najpotrzebniejszych produktów niezbędnych do egzystencji. Stąd nasza decyzja o otwarciu wyłącznie trzech sklepów pierwszej potrzeby. Choć cały zespół od wielu miesięcy pracował codziennie nad ostatnimi przygotowaniami w obiekcie oraz nad organizacją „wielkiego otwarcia” pełnego rozrywek na najwyższym poziomie dla mieszkańców miasta, podjęliśmy jedyną słuszną decyzję w tym momencie o rezygnacji z tego typu wydarzenia. Naszym zdaniem priorytetem jest zadbanie o bezpieczeństwo klientów, najemców i pracowników. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie szybko z tą sytuacją i jesteśmy pewni, że niedługo przyjdzie czas na świętowanie otwarcia. Zapewniamy, że w chwili inauguracji całego centrum zadbamy o dobrą zabawę dla klientów i poinformujemy o tym wcześniej zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Teraz jednak uznaliśmy, że zdecydowanie istotniejsze jest przekazanie znacznej części sumy przewidzianej na organizację tych wydarzeń na zakup środków ochrony miejskim służbom medycznym, aktywnym na co dzień w związku z szerzeniem się koronawirusa – dodaje rzecznik prasowy.

 

Centrum handlowe już w tym tygodniu rozpoczęło pierwsze inicjatywy wsparcia lokalnych służb, działaczy i instytucji, poprzez zamówienie i dostarczenie środków ochrony medycznej niezbędnych do walki z wirusem w ramach ich codziennej pracy. Zamówione produkty są już w drodze do szpitala, policji, straży pożarnej oraz pogotowia. Jednocześnie Galeria planuje organizację kolejnych akcji wsparcia.

 

Galeria Chełm wzmożyła także środki bezpieczeństwa. Już na etapie budowy wprowadziła specjalne procedury prewencyjne w trosce o zdrowie pracowników, najemców oraz przyszłych klientów i które obecnie poszerzyła o kolejne niezbędne elementy. W dzień otwarcia z oferty obiektu w jednym czasie mogła skorzystać wyłącznie ściśle limitowana liczba klientów. Dla wszystkich klientów centrum przygotowało w kilku miejscach dystrybutory płynu do dezynfekcji, a przy wejściu każdy mógł zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe. W widocznych miejscach pojawiły się komunikaty dotyczące sposobów ochrony przed wirusem oraz znaki informujące o zachowaniu bezpiecznej odległości. Wszyscy pracownicy centrum zobowiązani zostali także do przestrzegania zaostrzonych wymogów higienicznych. W przypadku wprowadzenia kolejnych obostrzeń Galeria jest przygotowana i będzie stosować się do wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

 

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, Reserved, New Yorker, Douglas, Vistula, Bytom, Kruk, CCC, SMYK, Rossmann, Apart, Sizeer, RTV Euro AGD, Martes Sport, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Big Star, Kubenz, Pepco, Dealz, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotiq, Deichmann, Vision Express, Briju, TUI, Play, Orange, Kantor Promes, Olimp, czy Księgarnie Świat Książki, oraz wiele innych.

Więcej o Galerii Chełm na stronie www.galeriachelm.com

 

 

***

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarty w Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Pin It on Pinterest