Z dniem 3 grudnia 2019 roku Galeria Chełm – pierwsze centrum handlowe w Chełmie, będące wspólnym projektem Acteeum i Equilis – została uhonorowana certyfikatem BREEAM Design Stage – VERY GOOD. Ten prestiżowy certyfikat potwierdza skuteczność starań inwestorów projektu o spełnienie najwyższych norm ekologicznych przy projektowaniu oraz realizacji chełmskiej galerii handlowej, której otwarcie planowane jest na I kw. przyszłego roku.

 

 

W rezultacie skrupulatnej oceny realizacji Galerii Chełm, eksperci organizacji BRE Global, wystawcy certyfikatów BREEAM, przed kilkoma wydali chełmskiemu projektowi wysoką ocenę VERY GOOD, przyznając certyfikat Design Stage. Proces certyfikacji BREEAM w szczególny sposób docenił walory Galerii Chełm skupiające się na jej optymalizacji zużycia energii, wody, materiałów eksploatacyjnych oraz odpadów, potwierdzając daleko idące starania proekologiczne chełmskiego obiektu.

 

– Przyznany certyfikat sprawia nam niezwykłą radość i satysfakcję! Potwierdza on, że realizując chełmski projekt nie tylko tworzymy mieszkańcom Chełma i regionu niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju miejsce szczęśliwych spotkań, rozrywki i zakupów, ale także zapewniamy wielką dbałość o ekologię i harmonię Galerii Chełm z otoczeniem – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

Przyznany certyfikat BREEAM oprócz walorów ekologicznych szczególnie wysoko ocenia system zarządzania projektem na etapach planowania oraz budowy, a także realizowane podejście zharmonizowanego wykorzystania terenu na którym powstaje Galeria Chełm.

 

– Bardzo cieszymy się z otrzymanego przez Galerię Chełm certyfikatu. Jest on dowodem dbałości o jak największą proekologiczność naszych projektów, zarówno z punku widzenia inwestorów i deweloperów, ale także mając na względzie satysfakcję klientów i gości galerii handlowej. Dodatkowo, wynik certyfikacji naszego chełmskiego projektu jest dowodem doskonałej faktycznej realizacji etapu deweloperskiego – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Deichamann, Vision Express, Play, Orange, Kantor Komes, restauracje Olimp i Deli Pizza, czy Księgarnie Świat Książki. Na prawie pół roku przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 95%.

Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

***

Informacja o EQUILIS

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarte w Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o ACTEEUM GROUP

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Pin It on Pinterest