W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania centrów handlowych, od 4 maja w Galerii Chełm rozpoczną działalność najemcy, których salony dotychczas nie mogły zostać otwarte. Największe chełmskie centrum handlowe przygotowywało się na ten moment od dłuższego czasu w celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu zarówno klientom, jak i pracownikom. Od poniedziałku do funkcjonujących Lidl, Dealz, Hebe, Rossmann i pralni dołączą nowe wybrane sklepy, które mogą uruchomić swoje salony w tak krótkim terminie. Kolejne sklepy będą otwierane sukcesywnie. Huczne otwarcie czeka zaś cały czas na odpowiedni moment. Mimo zniesienia części obostrzeń rządowych Galeria nie zamierza rezygnować też z pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta i wciąż realizuje kolejne akcje wsparcia. W tym tygodniu paczki z produktami zakupionymi przez centrum handlowe trafiły od chełmian wskazanych przez lokalną Fundację Jest Otwarte.   

 

 Już 4 maja w Galerii Chełm będą mogły zostać otwarte salony wielu marek, które do tej pory nie mogły prowadzić działalności. Do sklepów Lidl, Dealz, Rossmann, Hebe oraz pralni dołączą popularne marki oferujące m.in. odzież damską, męską oraz dziecięcą czy akcesoria modowe. Dzięki temu klienci w jednym miejscu będą mieli szansę zrobić kompleksowe zakupy dla całej rodziny.

W obecnym czasie nadrzędnym priorytetem Galerii było i jest zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom obiektu. Goście centrum handlowego w wielu miejscach będą mieli wciąż do dyspozycji dystrybutory płynu do dezynfekcji rąk. W związku z obowiązującymi w chwili obecnej procedurami kupujący będą wciąż musieli przestrzegać zasad związanych z koniecznością zakrywania ust i nosa. Wszystkie osoby, które będą chciały zaopatrzyć się w maseczki, będą mogły nabyć je m.in. w drogerii Hebe. Ponadto do centrum będzie mogła wejść ograniczona liczba osób – jeden klient na 15 mkw., co skutecznie zniweluje ewentualne kolejki do poszczególnych sklepów. Klienci będą też informowani o zachowaniu bezpiecznego 2-metrowego dystansu. Pomogą w tym specjalne komunikaty i oznaczenia w pasażu, a także oznaczenia w poszczególnych sklepach. Na parkingu będzie obowiązywała zasada parkowania na co drugim miejscu postojowym. Od chwili wprowadzenia ograniczeń na terenie Galerii można też znaleźć przydatne informacje na temat możliwości ochrony przed koronawirusem oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk. Z kolei wszelkie elementy powszechnej użyteczności, jak np. klamki, barierki oraz toalety będą regularnie czyszczone profesjonalnymi środkami do dezynfekcji przez służby sprzątające. W całym obiekcie wciąż będą obowiązywać zaostrzone zasady dotyczące czystości i wysokiej higieny pracowników.

 

Galeria Chełm jest w pełni przygotowana na przyjęcie większej liczby gości i będzie działać zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Cieszymy się, że klienci będą mogli zrobić kompleksowe zakupy w jednym miejscu, co pozwoli im zaoszczędzić czas. Będzie to też okazja, by chełmianie mogli zobaczyć pierwszy raz wyjątkowe rozwiązania architektoniczne oraz elementy dekoracyjne, które wyróżniają nas na tle innych obiektów handlowych. Choć nie wszystkie sklepy zostaną otwarte od poniedziałku, to jesteśmy przekonani, że dostępna oferta najemców spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. O otwarciach kolejnych sklepów będziemy informować sukcesywnie za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku. Zapewniamy też, że w po powrocie centrów handlowych do tradycyjnego funkcjonowania znanego przed ogłoszeniem stanu epidemicznego, przygotujemy dla chełmian huczne otwarcie Galerii pełne rozrywek na najwyższym poziomie – mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że mimo zniesienia kolejnych ograniczeń, wciąż wśród nas są osoby, którym los stwarza bariery w mierzeniu się z trudnościami dnia codziennego, Galeria Chełm zdecydowała się na kontynuację akcji pomocowych skierowanych do najbardziej potrzebujących chełmian. W tym tygodniu centrum handlowe przekazało kolejne paczki pełne artykułów spożywczych i produktów higienicznych mieszkańcom miasta wskazanym przez lokalną Fundację Jest Otwarte. Decyzja o przeznaczeniu znacznej części budżetu zaplanowanego na „wielkie otwarcie” centrum handlowego pozwoliła zrealizować kilka dużych akcji wsparcia, które stały się cyklicznymi działaniami. Tym samym Galeria Chełm znalazła się w czołówce obiektów handlowych w kraju prowadzących tego typu inicjatywy na tak szeroką skalę.

 

Ponadto centrum handlowe kilkukrotnie zdecydowało się niezwłocznie zakupić i dostarczyć maseczki ochronne, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, rękawiczki jednorazowe oraz inne środki higieny, które zostały przekazane do sześciu lokalnych instytucji, m.in. do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Fundacji Jest Otwarte oraz Sztabu Kryzysowego przy Urzędzie Miasta Chełm, który przekazał środki ochrony strażnikom miejskim i prywatnym przedsiębiorcom, którzy mieli problem z pozyskaniem ich dla swoich pracowników.

 

Pin It on Pinterest